Skip to main content
Kontakt

Handelskammaren Mittsverige

Vi som jobbar på Handelskammaren Mittsverige finns på tre orter, Sundsvall, Östersund och Örnsköldsvik. Vi har olika kompetenser och bakgrund men med ett viktigt gemensamt fokus: vi drivs av regionens möjligheter och tillsammans med våra medlemmar vill vi arbeta för en än mer attraktiv region.

Oliver Dogo

VD, ansvarig internationell handel samt påverkansarbete
060 – 17 18 85 / 070 – 318 69 11
oliver.dogo@midchamber.se

Maria Åberg

Regionchef Jämtland/Härjedalen och ansvarig kompetensförsörjning
076 – 110 01 66
maria.aberg@midchamber.se

Anders Eriksson

Regionchef Örnsköldsvik samt ansvarig infrastruktur
070 – 655 50 25
anders.eriksson@midchamber.se

Fanny Haeggblom

Affärsutvecklare/Kommunikationsansvarig
070 – 637 75 70
fanny@midchamber.se

Olivia Åsberg

Föräldraledig t.o.m. juni 2023

Affärsutvecklare/Kommunikationsansvarig
072 – 597 97 33
olivia@midchamber.se

Carina Hådén

Ekonomi, projekt- och personaladministration samt handelsdokument.
060 – 17 18 82 /072 – 545 16 69
carina.haden@midchamber.se

Carina Kock

ATA-carneter
070 – 350 14 26
carina.kock@midchamber.se

Felicia Pournasiri

Projektledare Framtidsvalet
072 – 230 22 99
felicia@midchamber.se

Caroline Strömberg

Projektkoordinator Arbetsmarknadskunskap Jämtland/Härjedalen
070 – 216 11 21.
caroline.stromberg@midchamber.se

Daniel Penot

Projektkoordinator Arbetsmarknadskunskap Jämtland/Härjedalen
070 – 322 02 35
daniel.penot@midchamber.se

Lara Westerberg

Projektkoordinator Arbetsmarknadskunskap Sundsvall, Timrå, Ånge
076 – 101 92 40
lara.westerberg@midchamber.se

Maja Hägglund

Projektkoordinator Arbetsmarknadskunskap Örnsköldsvik, Sollefteå, Härnösand
070 – 258 18 02
maja.hagglund@midchamber.se

Ingrid Thyberg

Processledare Teknikcollege
070 – 554 54 64
ingrid.thyberg@midchamber.se

Vill du göra praktik hos oss?

Vi arbetar strategiskt med studentsamarbeten via högskolor och yrkesutbildningar. Studerar du projektledning, ekonomi, destinationsutveckling eller kommunikation? Då är du varmt välkommen att skicka in en intresseanmälan med CV och personligt brev för att göra din praktik hos oss. Vi ser fram emot din ansökan!

Skicka dina uppgifter till:

jobb@midchamber.se

Faktureringsuppgifter:

Välj mellan dessa två alternativ för att fakturera oss.

1. PDF-faktura på mail:

Vi tar gärna emot PDF-fakturor. Om ni från Ert affärssystem kan skriva ut fakturor som PDF-filer kan ni skicka dessa direkt till nedanstående e-postadress. Varje fil får endast innehåll en faktura.

(OBS! Skannade fakturabilder accepteras inte.)

E-postadress: inbox.lev.393597@arkivplats.se

2. Pappersfaktura till adress:

Handelskammaren Mittsveriges Service AB

Storgatan 23

852 32 Sundsvall

Vid frågor vänligen kontakta Carina Hådén: 060-171880

Vill du ta del av våra utskick?

Det händer mycket i vår verksamhet och det finns alltid något aktuellt för dig att ta del av. Signa upp dig för att få vårt nyhetsbrev och inbjudningar till kommande aktiviteter och evenemang!