Kontakt

Handelskammaren Mittsverige

Vi som jobbar på Handelskammaren Mittsverige finns på tre orter, Sundsvall, Östersund och Örnsköldsvik. Vi har olika kompetenser och bakgrund men med ett viktigt gemensamt fokus: vi drivs av regionens möjligheter och tillsammans med våra medlemmar vill vi arbeta för en än mer attraktiv region.

Oliver Dogo

VD, ansvarig internationell handel samt påverkansarbete
060 – 17 18 85 / 070 – 318 69 11
oliver.dogo@midchamber.se

Maria Åberg

Regionchef Jämtland/Härjedalen och ansvarig kompetensförsörjning
076 – 110 01 66
maria.aberg@midchamber.se

Anders Eriksson

Regionchef Örnsköldsvik samt ansvarig infrastruktur
070 – 655 50 25
anders.eriksson@midchamber.se

Olivia Åsberg

Kommunikationsansvarig / Affärsutvecklare
072 – 597 97 33
olivia@midchamber.se

Carina Hådén

Ekonomi, projekt- och personaladministration samt handelsdokument.
060 – 17 18 82 /072 – 545 16 69
carina.haden@midchamber.se

Carina Kock

ATA-carneter och Handelsdokument
070 – 350 14 26
carina.kock@midchamber.se

Felicia Pournasiri

Projektledare Arbetsmarknadskunskap
072 – 230 22 99
felicia@midchamber.se

Kristin Hägglund

Utbildningskoordinator Handelskraft
070 – 269 16 09
kristin.hagglund@midchamber.se

Marlene Hälldal

Projektkoordinator Arbetsmarknadskunskap Örnsköldsvik, Sollefteå, Härnösand
076 – 308 80 80
marlene.halldal@midchamber.se

Caroline Strömberg

Projektkoordinator Arbetsmarknadskunskap Jämtland/Härjedalen
070 – 216 11 21.
caroline.stromberg@midchamber.se

Daniel Penot

Projektkoordinator Arbetsmarknadskunskap Jämtland/Härjedalen
070 – 322 02 35
daniel.penot@midchamber.se

Lara Westerberg

Projektkoordinator Arbetsmarknadskunskap Sundsvall, Timrå, Ånge                                076 – 101 92 40         lara.westerberg@midchamber.se

Maja Hägglund

Projektkoordinator Arbetsmarknadskunskap Örnsköldsvik, Sollefteå, Härnösand
070 – 258 18 02
maja.hagglund@midchamber.se

Anna Gidlund

Föräldraledig                Projektkoordinator Arbetsmarknadskunskap Örnsköldsvik, Sollefteå, Härnösand
anna.gidlund@midchamber.se

Ingrid Thyberg

Processledare Teknikcollege
070 – 554 54 64
ingrid.thyberg@midchamber.se